Nebojte se

Hlavní je vědět, že larp nejde zkazit a umí ho hrát každý.

Larp je aktivita na pomezí hry a divadla. Každý hráč v něm dostane roli postavy, kterou bude během hry ztvárňovat, podobně jako herci na divadle. Na rozdíl od herců ale larpeři nehrají pro diváky, ale pro sebe navzájem.

Každá postava má vlastní charakter a cíle, kterých se její hráč snaží dosáhnout. Během larpu spolu hráči mluví v rolích svých postav a tím, jak na sebe naráží jejich záměrně rozdílné charaktery a cíle, vzniká dramatický příběh.

K hraní larpu tedy není nutné umět vystupovat na jevišti, učit se nějaké repliky nebo být pohotový mistr improvizace. Pokud si umíte představit, co by asi tak řekl lakotný hokynář, když po něm chce soused znovu mouku na dluh, tak jste plně připravení hrát larp.

Během larpu Pomezí dostanete roli jednoho z obyvatel Pomezí – například místní krásku, která sní o kariéře tanečnice mimo Pomezí. Sami se pak budete pohybovat po třípatrovém domě, který reprezentuje malé pohraniční město, a navazovat vztahy s ostatními postavami. Kompasem vám v tom budou právě touhy a přání vaší postavy. Chcete být tanečnice a někdo vám nabízí šanci blýsknout se na bále? Šance pro vás! A že je váš otec proti tomuhle hopsání? To byste se asi měli poptat kolem a zjistit, jak získat jeho svolení.

Hrát larp zní jako složitá věc, ale není. Stačí jen jednat jako někdo jiný a hodně v roli mluvit se spoluhráči, a uvidíte, jak se před vámi začne příběh vaší postavy postupně rozkrývat.