Termín

Reprízy budou probíhat od soboty 12. května do neděle 20. května 2018.

Během pracovních dnů bude hra probíhat vždy večer (18.00-23.00), o víkendech odpoledne (14.00-19.00). Ale pozor – každá repríza sahá napříč dvěma po sobě následujícími termíny. Můžete si tedy vybrat, jestli budete hrát např. v úterý a ve středu, nebo raději přes víkend (například pokud jste mimopražští), ale je absolutně nezbytné, abyste se zúčastnili obou termínů.

Vzhledem k tomu, že vaše postava si do druhého termínu odnese vztahy, které navázala s postavami vašich spoluhráčů v termínu předcházejícím, nebude možné za sebe po odehrání první části poslat náhradníka nebo se s někým prohodit, pokud byste zjistili, že kvůli nějaké komplikaci nemůžete dorazit.

Tento model navazujících termínů není obvyklý a chápeme, že na vás klade určité časové a organizační nároky. Volíme ho ale záměrně k použitým mechanikám a tématům ve hře a doufáme, že jejich neotřelost vám tuhle nepříjemnost vynahradí.

Místo

Larp se bude odehrávat v Praze, v domě na adrese Za Poříčskou bránou 284/7, těsně vedle autobusového nádraží Florenc a vestibulu metra B a C Florenc. Jde o prostor původní inscenace Pomezí, a vy jako hráči budete moci využívat všechna místa, která znáte jako diváci.

Odkaz na Mapy.cz

S sebou

Na hru prosím dorazte v jednoduchém oblečení a obutí, které by zapadlo v roce 1945. Nemusíte shánět žádné dobové róby, stačí když:
Dámy přijdou v šatech nebo decentní sukni a halence.
Pánové v barevně nevýrazné košili bez vzoru, tmavých kalhotách a polobotkách.
Pomezí prochodíte křížem krážem, proto určitě zvolte pohodlné boty raději než krásné lodičky.

Doma naopak prosím nechte hlavně tenisky, džíny, polokošile, mikiny a ideálně i moderní brýle, které by v zašlém prostoru Pomezí působily skutečně rušivě. Odměnou vám bude nejen atmosferičtější zážitek, ale i hezčí fotky ze hry. Při své druhé návštěvě Pomezí budete hrát v maskách, proto – pokud je to možné – si vezměte raději kontaktní čočky než brýle.

Upozorňujeme, že je herní prostor notně zašlý a je snadné se zde ušpinit: Podlaha je prašná, stará omítka barví a nehoblované truhly dámám raz dva udělají oko na punčoše. Vezměte si tedy prosím oblečení, ve kterém se budete moct pohybovat bez starosti, že se mu něco stane. Rovněž tu může být i v květnu chladno, tak případně zvažte termotričko nebo více vrstev.

Kromě oblečení nepotřebujete nic jiného: postavu, rekvizity i kostýmové doplňky (kšandy, kloboučky, kabelky, atp.) dostanete od nás. Kostýmové doplňky budou mít význam pro hru, proto si prosím s sebou neberte vlastní, aby se nepletly.

Předherní informace

Tento dokument vám stručně shrne všechno důležité o vaší první návštěvě Pomezí:

Předherní informace [pdf]

Cena

Standardní podíl na nákladech je 700 Kč za jednu reprízu, tedy dohromady za dva po sobě následující termíny. Pokud studujete a neživí vás rodiče, nebo prostě jen máte zrovna hluboko do kapsy, nabízíme vám slevu na 500 Kč. Nebudeme se na nic ptát ani chtít žádná potvrzení, prostě vám věříme.

Vzhledem k nestandardnímu formátu hry vás ale musíme požádat, abyste zaplatili zálohu 500 korun, tedy celkem 1200 Kč bez slevy nebo 1000 Kč se slevou. Když dorazíte na druhý termín, vašich 500 Kč vám na místě vrátíme – v opačném případě propadne částka naší záloze, která je obeznámená s příběhem Pomezí a poskytne za vás ostatním hráčům alespoň základní náhradu.

Pokud zjistíte, že se nemůžete zúčastnit, budeme rádi, když si za sebe i najdete náhradu. Pakliže se vám to nepovede, podmínky storna jsou následující:
1. Pokud svoji účast odřeknete nejpozději do 1. května včetně, peníze vám vrátíme v plné výši.
2. Pokud odřeknete 2.-6. května, vrátíme vám zálohu (500 Kč), ale vaše vstupné (700/500 Kč) propadne.
3. Pokud odřeknete v týdnu od 7. května nebo nedorazíte na hru, propadne jak vaše vstupné, tak záloha (1200/1000 Kč).
Víme, že to jsou podmínky poměrně přísné, ale volíme je, abychom se vám mohli v herním týdnu plně věnovat a ne místo toho shánět náhradníky.

Omezení

  • Hra je určená starším 18 let.
  • Prostor je prašný a je nutné se v něm pohybovat po schodech. Larp tedy není vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo vážné astmatiky.
  • Hra je po celou dobu (cca 5 hodin) nekuřácká.
  • Hra pracuje s vážnými osobními tématy, jako jsou psychické poruchy a opresivní partnerství. Byť záměrně nenutí k propojování těchto témat s osobním životem hráčů, je snadné v ní takové paralely nalézt a v některých momentech může být hra psychicky náročná.
  • Jde o poměrně kontaktní hru, kde se vás bude často někdo dotýkat. Pokud je to pro vás nekomfortní, zvažte prosím svoji účast.
  • Na každé repríze bude přítomen některý z našich fotografů a výběr fotek ze hry vám posléze pošleme a uveřejníme na naší facebookové stránce.
  • Ubytování pro mimopražské nezajišťujeme, ale požádáme místní hráče, aby jim pokud možno přenechali víkendové reprízy.
  • Znalost původní inscenace Pomezí nebo předchozí zkušenost s hraním larpů není podmínkou, ale ani překážkou. Larp Pomezí je otevřený každému.